api پیامک پنل اس ام اس مدیانا

یکی از مهم ترین کاربرد‌های سامانه پیامکی ایده نگر، اتصال آن به وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌های خارجی برای ارسال خودکار پیامک در زمان‌های تعیین شده است. رایج ترین مثال آن را می‌توان در یک خرید اینترنتی مشاهده کرد، زمانی که پیامکی مبنی بر “ثبت سفارش ” و پیامکی از “بانک” جهت کسر موجودی حساب شما در فاصله کوتاهی از هم ارسال میشود. این پیامک‌ها به صورت خودکار و از طریق اتصال بین سامانه پیامکی و وب سایت‌ها از طریق وب سرویس پیامک انجام می‌شود. برای این کار دیگر نیازی به ورود به سامانه پیامکی وجود ندارد و مدیریت تمامی‌اتفاقات در سایت یا اپلیکیشن شما انجام می‌شود. برای مجهز کردن سیستم‌ها به وب سرویس پیامک، تیم فنی ایده نگر ، مستندات وب‌سرویس  را به رایگان در اختیار شما قرار داده است. برای پیاده‌سازی موفق  وب سرویس نیاز به دانش برنامه نویسی و اطلاعات کافی در این زمینه وجود دارد، اما نگران نباشید، پشتیبانی تخصصی و ۲۴ ساعته توسط تیم مجرب ایده نگر در کنار شما خواهد بود.

روش های اتصال به وب سرویس پیامک

api پیامک ایده نگر اس ام اس

ماژول اختصاصی پیامک

اگر وب سایت یا اپلیکیشن شما به صورت اختصاصی کدنویسی شده است، می‌توانید به راحتی ماژول پیامک اختصاصی را بر اساس زبان‌های رایج برنامه‌نویسی، پیاده‌سازی کنید. وب سرویس پیامک ایده نگر  از زبان‌های php، C#، nodejs، Restful، VB.net  پشتیبانی می‌کند. نمونه کدهای هر کدام از زبان‌های برنامه نویسی را می‌توانید در صفحه مستندات مشاهده کنید.

افزونه و ماژول پیامک

اگر سایت شما با استفاده از سیستم مدیریت محتوا (CMS)  مانند وردپرس یا جوملا نوشته شده است، بهترین راه اتصال به سامانه پیامکی ایده نگر، استفاده از افزونه و ماژول پیامک است. تیم فنی مدیانا، افزونه‌هایی برای دسترسی شما به وب سرویس پیامک در نظر گرفته است که می‌توانند سایت شما را به سیستم پیامکی مجهز کنند. برای مشاهده لیست افزونه و ماژول‌هایی که سامانه مدیانا پشتیبانی می‌کند به صفحه افزونه‌ها مراجعه کنید.

کاربردهای وب سرویس پیامک

برقراری ارتباط با API پیامک مدیانا

API مدیانا تخصصی ترین API پیامکی است که از این ۳ طریق می­توانید با آن ارتباط برقرار کنید

soap                                        RPC                                          RESTful

امکانات وب سرویس مدیانا

وب سرویس OTP

مدیریت ارسال و دریافت پیامک

افزونه و ماژول اس ام اس

ارسال خطوط بلک لیست

 

ویژگی های وب سرویس ایده نگر

  • تخصصی ترین API پیامک
  • وب سرویس کاملا رایگان بدون هزینه های جانبی
  • ارائه خطوط رایگان بدون نیاز به مدارک
api پیامک مدیانا اس ام اس
  • بازگشت هزینه پیامک های نرسیده به مخاطب
  • سرعت بالای ارسال پیامک
  • پشتیبانی ۲۴ ساعته به صورت تلفنی و تیکتینگ

 

کاربردهای وب سرویس پیامک

پنل اس ام اس مدیانا- فروشگاه اینترنتی

فروشگاه های اینترنتی

ایجاد اطمینان برای مخاطبان در فروشگاه‌های اینترنتی امری بسیار ضروری و رقابتی محسوب می‌شود. ارسال پیامک در پروسه خرید می‌تواند تا حد زیادی خلایی که در اثر فاصله بین مشتری و فروشنده در فروش اینترنتی پدید آمده را جبران کند و حس اعتماد را در مشتری نگه دارد. اینگونه پیامک‌ها با امکاناتی مثل “ثبت نام آنلاین” ، “ارسال کد فعالسازی” و “وضعیت گیری سفارش‌ها” از طریق وب سرویس پیامک ایده نگر ارسال می‌شوند. برای مشاهده لیست کامل متدها در وب سرویس پیامک مدیانا به صفحه مستندات مراجعه کنید.

سیستم های اتوماسیون

اتوماسیون اداری- پنل اس ام اس مدیانا

با افزودن قابلیت ارسال پیامک از طریق وب سرویس به سیستم‌های اتوماسیون اداری، می‌توانید همزمان با ارسال نامه یا درخواست یک پیامک جهت اطلاع از آخرین وضعیت درخواست برای مخاطب ارسال کنید. این قابلیت باعث می‌شود ارباب رجوع در وضعیت‌های مختلف از درخواست یا نامه خود از طریق پیامک مطلع شده و از مراحعه حضوری برای پیگیری بی نیاز شود. همچنین متصدی مربوطه که نامه به او ارجاع داده می‌شود نیز می‌تواند پیامک دریافت کند. این پیامک‌ها با استفاده از امکاناتی مثل “وضعیت گیری سفارش‌ها” و “ارسال پترن” از طریق وب سرویس پیامک مدیانا ارسال می‌شوند. برای مشاهده لیست کامل متدها در وب سرویس پیامک مدیانا به صفحه مستندات مراجعه کنید.

سیستم های حسابداری و انبارداری و پنل پیامک مدیانا اس ام اس

سیستم های حسابداری و انبارداری

پیامک‌هایی که پس از تراکنش‌های مالی از سمت بانک ارسال می‌شوند یکی از امکانات کاربردی وب سرویس پیامک می‌باشد. با فعالسازی سامانه مدیانا و اتصال از طریق API به سیستم‌های مالی و حسابداری خود به راحتی می‌توانید پیامک‌های سیستمی‌ارسال کنید. ارسال پیامک‌هایی مبنی بر صدور فاکتور، سر رسید چک‌ها، یادآوری بدهی‌ها و قراردادها با استفاده از وب سرویس پیامک ممکن می‌شود. “ارسال دوره ای و زمان دار” ، “ارسال به دفترچه تلفن” و “ارسال به بانک‌ها” از دسترسی‌های وب سرویس پیامک ایده نگر هستند که برای این کار به شما کمک می‌کنند. نمونه کدها و مستندات وب سرویس را می‌توانید از صفحه مستندات دریافت کنید.

سیستم های امنیتی

سیستم های امنیتی و پنل اس ام اس مدیانا

سرعت انتقال هشدار یا بروز یک رخداد امنیتی بسیار اهمیت دارد و تاخیر در اطلاع یافتن از اتفاقات غیر مترقبه، می‌تواند باعث خسارت شود. با اتصال به وب سرویس پیامک ایده نگر از آنتی ویروس‌ها و فایروال‌ها و همچنین تمام نرم افزارهای امنیتی در زمان‌های تعیین شده خصوصا بروز مشکلات، پیامک دریافت خواهید کرد. این ویژگی می‌تواند برای سیستم‌های امنیتی مثل دزدگیر ماشین یا درب فروشگاه نیز کاربردی باشد و وضعیت موجود را پیامک کند. تمام دسترسی‌های لازم وب سرویس پیامک به شما داده می‌شود و در صفحه مستندات وب سرویس قابل مشاهده است.

crm و پنل ارسال پیامک

سیستم های CRM

پیامک یک ابزار کاربردی در مدیریت ارتباط با مشتریان به شمار می‌رود و به همین دلیل امکان اتصال وب سرویس پیامک به سیستم‌های CRM از طریق API تخصصی مدیانا فراهم شده است. با اتصال نرم افزار CRM خود به سامانه پیامک ایده نگر می‌توانید به گروه‌های مختلف مشتریان خود پیامک‌هایی در قالب تبریک، خبرنامه، تخفیف و … ارسال کنید. با این کار نیازی به انتقال داده‌های خود به سامانه پیامک ندارید و پیامک‌ها با دسترسی‌هایی که از وب سرویس پیامک ایده نگر به شما داده می‌شود مثل “ارسال به دفترچه تلفن” به طور مستقیم و اتوماتیک از سامانه CRM ارسال خواهد شد.

ریتارگتینگ

ریتارگتینگ و پنل اس ام اس مدیانا

یکی از ابزارهای کارآمد و به روز در بازاریابی دیجیتال، ریتارگتینگ با استفاده از پیامک است. به این صورت که فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند با استفاده از lead یا سرنخ‌هایی‌ که از کاربران در وب سایت خود دریافت کرده ‌اند، پیشنهاد‌های ویژه خود را برای آنها پیامک کنند. حتما برای شما هم پیش آمده که از وب سایتی دیدن کرده ‌اید و در آن ثبت نام کرده ‌اید اما خرید انجام نداده ‌اید. با استفاده از وب سرویس پیامک می‌توانید به این دسته از مخاطبان خود پیامکی حاوی کد تخفیف از محصول مورد نظر آنها ارسال کنید و آن‌ها را ریتارگت کنید. برای این کار نیاز به دسترسی “دفترچه تلفن” از طریق API مدیانا دارید که مدیانا این دسترسی را علاوه بر دسترسی‌های دیگر از طریق وب سرویس پیامک در اختیار شما می‌گذارد.

احراز هویت و پنل اس ام اس مدیانا

احراز هویت

وب سرویس پیامک مدیانا به شما کمک میکند احراز هویت کاربران با استفاده از موبایل (Verification Code) با سرعتی بسیار بالا انجام شود. کاربران پس از ثبت نام و تکمیل اطلاعات در سایت شما، پیامکی حاوی کد فعالسازی برای احراز هویت دریافت می‌کنند که سرعت ارسال این پیامک‌ها بسیار نقش تعیین کننده ای در تبدیل مخاطب به مشتری دارد. این نوع احراز هویت که از طریق وب سرویس پیامک انجام می‌شود، به امنیت سیستم کسب و کار شما کمک بزرگی خواهد کرد. ورودهای دومرحله ای و کدهای OTPنیز از روش‌های احراز هویت هستند که به صورت پیامکی ارسال می‌شوند.

کاربرد وب سرویس پیامک در CMS ها

کاربرد وب سرویس پیامک در CMS ها و پنل ارسال اس ام اس

استفاده از CMS های محبوبی مثل جوملا و وردپرس برای مدیریت محتوای انواع سایت ها رایج است، به همین دلیل سامانه پیامک مدیانا این امکان را قرار داده که بتوانید CMS خود را به وب سرویس پیامک ایده نگر متصل نمایید و سایت خود را مجهز به ارسال و دریافت پیامک کنید. این امکان در قسمت های متفاوتی مثل خبرنامه پیامکی، ارسال تخفیف ها، مسابقات و نظرسنجی، باشگاه مشتریان و … کارایی داشته و باعث حفظ ارتباط شما با مشتریانتان می­شود. جهت استفاده از وب سرویس مدیانا و آشنایی با نمونه کدهای آن به این صفحه مراجعه کنید.

اپلیکیشن ها و پنل اس ام اس مدیانا

اپلیکیشن ها

نیاز اپلیکیشن ها برای دسترسی به بانک شماره تلفن های کاربران، ایجاب می­کند از وب سرویس پیامک استفاده کنند. کاربران برای استفاده از اپلیکیشن ها و احراز هویت موظف به وارد کردن شماره تماس هستند و اپلیکیشن ها از این شماره تماس ها برای ارسال پیامک های ضروری مثل پرداخت موفق، تائید سفارش، وضعیت ارسال محصول، لینک نسخه جدید برنامه استفاده می­کنند. برای این کار کافیست اپلیکیشن ها از طریق API  تخصصی ایده نگر به وب سرویس پیامک آن متصل شده تا پیامک هایی مثل کد احراز هویت کاربران در کمتر از چند ثانیه برای آنها ارسال شود.

دستگاه های حضور و غیاب

دستگاه های حضور و غیاب و پنل ارسال پیامک مدیانا

با مجهز شدن سیستم های حضور و غیاب به وب سرویس پیامک، کارمندان و مدیران می­ توانند از ساعت ورود و خروج و همچنین میزان تاخیر به صورت پیامک آگاهی کسب کنند. این اطلاع رسانی می­تواند به این صورت تنظیم شود که اگر در ماه بیشتر از ساعت تعیین شده تاخیر وجود داشته باشه پیامک اطلاع رسانی آن برای مدیر مجموعه ارسال شود. همچنین در مدارس در صورت تاخیر یا غیبت دانش آموزان برای والدین آنها پیامک ارسال شود. برای این کار متدهایی در مدیانا در نظر گرفته شده است که برنامه نویسان شما می­توانند با دانش خود به آن دست پیدا کنند.